[singlepic id=88 w=320 h=240 float=none]

REGION – projekt environmentální výchovy v Ústeckém a Karlovarském kraji

  • Nositel projektu: UJEP Ústí nad Labem
  • Partneři projektu: SOŠ pro ochranu a obnovu životního prostředí – Schola Humanitas, ZŠ Povrly, DDM Ústí nad Labem, Pedagogické centrum Most
  • Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.00/08.0036
  • Stránky projektu: http://enviregion.pf.ujep.cz/
  • Doba trvání: 01.1.2009 – 30.06.2012

Cílem projektu je vytvořit a ověřit nástroje výuky a výchovy k odpovědnému vnímání regionu pro jeho udržitelný rozvoj u žáků ZŠ a SŠ Ústeckého a Karlovarského kraje. Předkladatel s partnery chce napomoci komplexně řešit praktickou výuku průřezového tématu Environmentální výchovy školních vzdělávacích programů základních a středních škol (dle příslušných RVP) se specifikací pro pánevní regiony. Ideovým cílem je, aby mladí lidé poznali místo, kde žijí, cítili za jeho vývoj zodpovědnost, naučili se v oblasti ochrany životního prostředí uplatňovat lokální řešení globálních problémů a získali k němu emocionálně kladný vztah.

Výstupem projektu bude soubor vzdělávacích aktivit (exkurze, ekologické koutky a ekostezky), metodických a učebních materiálů a jejich pilotní ověření ve spolupracujících školách a volnočasových zařízeních. Všechny výstupy budou mít také elektronickou obdobu.

[singlepic id=17 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook