Centrum ekologické výchovy VIANA při Schole Humanitas v Litvínově letos opět pořádá soutěže nebo různé projekty pro veřejnost. Jedním ze soutěžních projektů pro žáky 2.stupně ZŠ jsou „4 živly u nás doma.“

Soutěžní projekt je určen pro týmy žáků 2. stupně základních škol a klade si za cíl upozornit na vlivy lidského chování na naši planetu. Žákovské týmy jsou zapojeni v celkem 4 kolech – vždy je kolo zaměřené na jeden z přírodních živlů.

První kolo má více jak šedesátka týmů z celé republiky již za sebou, bylo věnováno vodě. Žáci pomocí kalkulačky spotřeby vody počítali týdenní spotřebu vody ve svých domácnostech, dále porovnávali své výsledky s průměrnými daty v ČR. Součástí prvního úkolu bylo také vymyslet škálu možných opatření, která by byla jednoduše realizovatelná a aplikovatelná doma nebo ve škole a vedoucí ke snížení spotřeby vody. Jednotlivé týmy se také zabývali celkovými výdaji (a porovnávali mezi sebou), na základě spotřeby, za vodu ve svých domácnostech. Veškeré zpracované informace pak bylo nutné zpracovat na velký plakát za pomocí originálních výtvarných technik. Některé z nich lze vidět na následujících fotkách. Plakát zůstal ve škole k inspiraci dalších spolužáků, do VIANA zaslali žáci fotografii svého týmu při své badatelské činnosti.

Druhé kolo ještě běží a je věnováno ovzduší. Těšíme se na všechny výtvory a práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook