V druhém pololetí školního roku 2015/2016 Centrum ekologické výchovy Viana, fungující při Schole humanitas v Litvínově, navštívilo opakovaně 12 základních škol v Ústeckém kraji a 5 litvínovských mateřinek. Svými 21 ekologickými výukovými programy oslovilo přes 2500 žáků, nepočítaje další mimoškolní akce jako Den Země ve Schole humanitas, výtvarnou soutěž Malujeme jaro a vědomostní tří kolovou soutěž Život kolem nás, případně účast na Dni Země v chomutovském zooparku či fler jarmarku Kostel na kolečkách v mosteckém muzeu. Nejoblíbenějším tématem byl Mraveneček, Ze života hmyzu, Lesní tajemství, Výprava do koše, Včela, Kudy vede evoluce či Stateček nebo Zemský zpravodaj.

Viana také zorganizovala pro osmé a deváté třídy z Litvínova a okolí několik EVVO dní zaměřených na geologii, obnovu krajiny, dendrologii, mikroskopování, národní parky a chráněné krajinné oblasti, odpady, globální problémy atd., kdy žáci aktivně strávili celý den ve Schole humanitas a jejím geologickém a dendrologickém parku. Pracovníci Viany a pomocní externisté také uspořádali na klíč celou školu v přírodě, kdy se děti dopoledne i odpoledne zabývaly v přírodě, tedy prakticky, vybranými ekologickými tématy, shlédly sokolnické ukázky nebo pozorovaly zajímavosti noční i denní oblohy.

Z nabídky na první pololetí školního roku 2016/17 můžete vybírat na novém webu ekologického centra www.cev-viana.cz, případně se můžete aktivně zapojit do příprav dalších nových a ještě hravějších výukových programů, které bychom přes prázdniny rádi připravili. Ocenili bychom vaše návrhy nových témat, o které byste měli zájem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook