Ve dnech 16.9.-20.9. se konal další projektový  pobyt s názvem Proměny lesa. V pondělí 16.9 v  8h vyjela 8. Třída ze ZŠ Údlice autobusem do Annabergu, kde vyzvedla německou třídu z místního gymnázia.
Společně dorazili do Naturschutzzentrum Erzgebirge, kde je čekal pětidenní společný pobyt. Program byl velmi pestrý. Žáci se zúčastnili monitorování lesa, práce na louce, simulační hry online casino o vlku obecném, prohlídky města Annaberg, volnočasových her. Večery měli žáci volno, které využívali buď k odpočinku nebo sportovním aktivitám v podobě fotbalu nebo stolního tenisu.  I přes nepřízeň  počasí se pobyt vydařil, jelikož se obě skupiny žáků skamarádili a program si užili.
Na realizaci projektu Pestrý – Bunt se podílí celkem tři organizace. SOŠ Schola Humanitas Litvínov, Naturschutzzentrum Erzgebirge u Annabergu a tepličtí ochránci přírody ZO ČSOP Fergunna.  Společným zájmem je zviditelnit a pomoci Krušným horám, zejména v oblasti biodiverzity.
Projekt Pestrý-Bunt, Přátelé biodiverzity v Krušných horách/Erzgebirge byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook