V Mostě se ve středu 5. 6. uskutečnil přírodovědný jarmark. A zavítaly na něj stovky lidí. Převažovali mezi nimi žáci a studenti základních a středních škol, kteří se aktivně zapojili do pokusů, soutěží a her, jež pro ně připravili zejména studenti a pedagogové Vysoké školy chemicko-technologické. Svou prezentaci na akci měla Schola Humanitas i CEV VIANA.

Dále převzato z Mosteckých listů on-line

Návštěvníci se mohli přesvědčit, že chemie a fyzika nejsou jen o nudných vzorcích a výpočtech, ale je možné si s nimi užít i hodně zábavy. Studenti jim u jednotlivých článků ukázali mnoho pokusů, které si většina lidí pamatuje ze školy, podali je však zajímavou formou, jež malé i velké nadchla natolik, že se mnohých pokusů sami zúčastnili. Mezi nejvyhledávanější patřilo zapalování cukru, výroba mýdla, příprava šumivých tablet nebo nácvik první pomoci.

Mnoho zajímavosti si připravilo například i Centrum ekologické výchovy VIANA, mezi jinými i živé dravé ptáky, a nechyběly ani stánky základní školy ve Svážné ulici (1. ZŠ), VOŠ OA SPGŠ SZŠ Most, Ekologického centra Most pro Krušnohoří, Educhem, Scholy Humanitas a Unipetrolu. Kromě samotného jarmarku proběhly dopoledne ve velké zasedací místnosti magistrátu i tři přednášky na téma „Od parního stroje k vesmírným letům.“

Přírodovědný jarmark uspořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze v rámci projektu STEP: Krok k popularizaci vědy a výzkumu, který je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Hlavním partnerem jarmarku je společnost Unipetrol.

[scrollGallery id=28]


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook