Druhý ročník soutěže, který je součástí projektu Pestrý Bunt Přátelé biodiverzity v Krušných horách zná své výherce.
V dvoukolovém systému, který byl plný různorodých otázek spojených v nosném tématu věnovaném lesu a druhové rozmanitosti vyhráli tito:
– v první kategorii (3. -6. třídní kolektivy) vyhrála třída 5.C z Masarykovy základní školy v Krupce, druhé místo obsadili žáci 4. – 5. třídy ze ZŠ Ročov a třetí příčku obsadili žáci třídy 4.B ze ZŠ Školní Louny.
– v druhé kategorii dominovalo město Louny. První místo vyhrála žákyně ze ZŠ Školní Louny slečna Vorlíčková, druhé místo vybojovala ZŠ Prokopa Holého v zastoupení žáka Nováka, třetí místo pak získala žákyně ze ZŠ Školní Louny slečna Ortmanová.
Letos s námi soutěžilo 640 žáků v první kategorii a v druhé kategorii celkem 33 žáků. Během měsíce března dojde k předání cen a diplomů. 25 žáků z druhé kategorie vyhrálo možnost zúčastnit se praktické soutěže konané v Německu s názvem Zimní olympiáda.
Na realizaci projektu Pestrý – Bunt se podílí celkem tři organizace. SOŠ Schola Humanitas Litvínov, Naturschutzzentrum Erzgebirge u Annabergu a tepličtí ochránci přírody ZO ČSOP Fergunna.  Společným zájmem je zviditelnit a pomoci Krušným horám, zejména v oblasti biodiverzity.
Projekt Pestrý-Bunt, Přátelé biodiverzity v Krušných horách/Erzgebirge byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook