Schola Humanitas Litvínov ve spolupráci s Centrem ekologické výchovy VIANA připravila pro žáky osmých a devátých tříd projektový den pod názvem „ENVIRONMENTÁLNÍ DEN“
Projektový den obsahuje nabídky 9 výukových modulů (Odpady, …aneb kam s ním?; Monitoring vody a CHKO v Ústeckém kraji, Arboretum u Scholy Humanitas, aj.), které lze zařadit do environmentální výchovy na základní škole. Součástí programu je také prohlídka areálu školy.
Žáci tříd 9. A a 9. B ze ZŠ Podkrušnohorská v Litvínově byli další, kteří využili naší nabídky a přijeli na výuku v prostorách naší školy (konkrétně ve dnech 8. 2. a 15. 2. 2013).
Lektoři CEV VIANA ve spolupráci se studenty Jindřichem Krausem a Janem Lukášem pro ně přichystali Environmentální den. Žáci se rozdělili to tří skupinek a postupně se prostřídali ve třech modulech, které jim jejich učitelé objednali. V GPS modulu se naučili ovládání, které prakticky využili pro aktivitu v podobně vyhledávání bodů a plnění úkolů.  Další moduly probíhaly v prostorách Scholy Humanitas.  Monitoring vody učí studenty  jak se zkoumá voda, její kvalita, obsah různých iontů, pH atd. přímo v naší laboratoři. Poslední modul s názvem Rekultivace žáky seznámil s tímto velice aktuálním pojmem zvláštně pro náš kraj. Žáci se dozvěděli základy o rekultivacích a historii o těžbě hnědého uhlí.
Pokud Vás naše nabídka Environmentálních dnů zaujala, neváhejte nás kontaktovat, stále jsou volné termíny pro realizaci další EVVO dnů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Facebook