Schola Humanitas Litvínov ve spolupráci s Centrem ekologické výchovy VIANA připravila pro žáky osmých a devátých tříd projektový den pod názvem „ENVIRONMENTÁLNÍ DEN“
Projektový den obsahuje nabídky 9 výukových modulů (Odpady, …aneb kam s ním?; Monitoring vody a CHKO v Ústeckém kraji, Arboretum u Scholy Humanitas, aj.), které lze zařadit do environmentální výchovy na základní škole. Součástí programu je také prohlídka areálu školy.
Žáci tříd 9. A a 9. B ze ZŠ Podkrušnohorská v Litvínově byli další, kteří využili naší nabídky a přijeli na výuku v prostorách naší školy (konkrétně ve dnech 8. 2. a 15. 2. 2013).
Lektoři CEV VIANA ve spolupráci se studenty Jindřichem Krausem a Janem Lukášem pro ně přichystali Environmentální den. Žáci se rozdělili to tří skupinek a postupně se prostřídali ve třech modulech, které jim jejich učitelé objednali. V GPS modulu se naučili ovládání, které prakticky využili pro aktivitu v podobně vyhledávání bodů a plnění úkolů.  Další moduly probíhaly v prostorách Scholy Humanitas.  Monitoring vody učí studenty  jak se zkoumá voda, její kvalita, obsah různých iontů, pH atd. přímo v naší laboratoři. Poslední modul s názvem Rekultivace žáky seznámil s tímto velice aktuálním pojmem zvláštně pro náš kraj. Žáci se dozvěděli základy o rekultivacích a historii o těžbě hnědého uhlí.
Pokud Vás naše nabídka Environmentálních dnů zaujala, neváhejte nás kontaktovat, stále jsou volné termíny pro realizaci další EVVO dnů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook