Náš projekt byl 7.11.2012 vyhlášen oficiálním projektem OSN-dekády biologické rozmanitosti. Toto ocenění se uděluje projektům, které se příkladně zasadily o zachování biologické rozmanitosti.

„Příroda bez hranic – je v tomto projektu praktikována téměř doslova!“ vyjadřuje se k projektu Angela Krumme, zaměstnankyně kanceláře OSN-dekády biologické rozmanitosti. „Exkurze pod názvem NaTúry do Krušných hor sbližují prostřednictvím zážitků občany obou zemí se zájmem o přírodu. Pochopení pro nutnost opatření na ochranu přírody se přenáší také na ochranu biologické rozmanitosti. V rámci binacionálních kempů nebo např. žákovských soutěží se zábavnou formou seznamují také mladí s rozmanitostí regionu. Jedná se o projekt, jež spojuje lidi navzájem a zároveň s přírodou, a který si toto ocenění plně zaslouží.“

Na porotce a porotkyně soutěže aktivní nasazení projektových partnerů udělalo velký dojem. Vedle diplomu a plakátu s nápisem „vyznamenaný projekt OSN-dekády“ obdrží projektoví partneři také „strom rozmanitosti“, jež symbolizuje pestrou rozmanitost a jedinečnou krásu přírody, k jejíž zachování binacionální projekt „Pestrý-Bunt“ významně přispěl. Již nyní si můžete přečíst další informace o projektu na webové stránce OSN-dekády www.un-dekade-biologische-vielfalt.de.

Udělování titulu “projekt OSN-dekády” je jednou z aktivit pořádaných v rámci OSN-dekády biologické rozmanitosti, která byla vyhlášena Organizací spojených národů na období 2011-2020. Cílem mezinárodní dekády je zamezit celosvětovému ubývání biologické rozmanitosti. Za tímto účelem se německá OSN-dekáda snaží rozšiřovat povědomí společnosti o tématu. Cílem OSN-dekády biologické rozmanitosti je nadchnout více lidí pro přírodu a motivovat je ke spolupráci na opatřeních, jež by pomohly zamezit ztrátě biodiverzity.

Ocenění předal Dr. Hartmut Schwarze ze Saského ministerstva pro životní prostředí a zemědělství (Oddělení pro ochranu přírody, klimatu, ochranu před imisemi a radiační ochranu) paní Claudii Pommer (vedoucí Naturschutzzentrum Erzgebirge). Přítomen byl mj. pan Vogel (zemský rada Krušnohorského okresu) a mezi zástupci našich projektových partnerů pan Turbák (ředitel Scholy Humanitas) a Jirka Rous (Fergunna Teplice).

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook