V rámci realizovaného projektu Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách připravila Schola Humanitas několik pobytových cyklů – vzdělávacích pobytů realizovaných pro třídní kolektivy škol z regionu Ústeckého a Libereckého kraje a ze Saska.

Třetí z pobytů byl připraven a realizován v termínu od 1. 10. 2012 do 5. 10. 2012 a zúčastnilo se jej celkem 43 účastníků ze ZŠ Pastelka Rumburk a ZŠ Ebersbach.

Příjemné podzimní počasí provázelo čtyřicítku dětí třetím z pobytů realizovaných v rámci projektu Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách. Tentokrát do Krušných hor vyrazily děti ze základních škol v Rumburku a Ebersbachu.

Pětidenní pobyt ve zdravém prostředí Krušných hor je naplněný mnoha zážitkovými, sportovními a poznávacími aktivitami. Děti si zkusí v terénní hře svou orientaci, svůj pohyb v neznámém prostředí v drsné horské krajině. Dozvědí se něco málo o Krušnohorské fauně a flóře. Přímo v terénu vyhledávají různé živočichy, pak je následně určují.

Žáci ZŠ Rumburk

Pokud Vás zaujaly tyto informace a pokud se chcete zapojit do projektu v dalších měsících, kdy připravujeme nabídku ještě pěti vzdělávacích pobytů, kontaktujte nás na tomto e-mailu. Nabídka termínů pro realizaci vzdělávacích pobytů je:

  • 5. – 9. 11. 2012
  • 19. – 23. 11. 2012

Projekt Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

[nggallery id=11]

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook