V rámci realizovaného projektu Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách připravila Schola Humanitas několik pobytových cyklů – vzdělávacích pobytů realizovaných pro třídní kolektivy škol z regionu Ústeckého a Libereckého kraje a ze Saska.

Čtvrtý z pobytů byl připraven a realizován v termínu od 8. 10. 2012 do 12. 10. 2012 a zúčastnilo se jej celkem 47 účastníků ze ZŠ Linqua Universal v Litoměřicích a žáci Gymnázia v Pirně.

Lingua Universal , Pirnaer Gymnasium a Schola Humanitas v Krušných horách

V rámci projektu Nové cesty v Sasku a Čechách strávili žáci 6. a  7. třídy základní školy Lingua Universal   v Krušných horách příjemný podzimní týden se svými novými kamarády z Německa.  Program celého týdne připravili koordinátoři SŠ Schola Humanitas  Litvínov, kterým by Lingua Universal  chtěla i touto cestou ještě jednou  poděkovat.

Kromě aktivit spojených s poznáváním okolí,  absolvovaly děti zajímavý výukový program o mravencích,  a to nejen teoreticky , ale i prakticky.  Nechyběl ani výlet do Lesoparku Chomutov,  k Helenčiným vodopádům a na Medvědí skálu. Díky spoustě her děti poznaly nejen  své schopnosti, ale i dovednosti svých kamarádů.  Velký úspěch sklidily i aktivity u vody, kdy děti  hledaly živočichy žijící ve vodě a v její  blízkosti a zároveň určovaly jejich druh.  Velkým zážitkem  bylo dopoledne plné ukázek  ze sokolnictví,  po kterých se všichni na závěr  vydali na vycházku s poštolkou obecnou.

Díky aktivitám v česko-německých skupinách si děti  vyzkoušely svou němčinu v praxi a získaly nová přátelství. Došlo k výměně kontaktů mezi některými dětmi, německé gymnázium projevilo zájem s námi dále spolupracovat. Máme v plánu další setkání, a to již v prosinci tohoto roku.

Mgr. G. Hamerská, učitelka NJ.

Pokud Vás zaujaly tyto informace a pokud chcete se svou třídou vyrazit s námi na pětidenní pobyt do Krušných hor, kontaktujte nás na tomto e-mailu.

Projekt Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

[nggallery id=12]

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook