Již druhý pobyt projektu s názvem Nové Cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách proběhl v půli září horském prostředí Krušných hor na Lesné. Tento pobyt byl jedinečný tím že právě v této době probíhá v Krušnohorských lesích jelení říje. Řvoucí statný jelen je opravdu silný zážitek.

Pobytu se zúčastnila dvacítka žáků ze Základní školy A. Sochora v Duchcově a dvaadvacet žáků ze Saské základní školy z Markersbachu. Pobyt s názvem „Cestami Krušných hor“ který pořádá Schola Humanitas si klade za cíl ukázat a představit dnešním dětem krásy a tajemství Krušnohorské přírody. Pobyty jsou Česko/Německé a děti se učí i vzájemné spolupráci.
Hned na začátku každého z pobytů, jsou účastníci rozděleni do smíšených skupin tak, aby v každém družstvu bylo minimálně pět Čechů a pět Němců. Tyto skupiny v průběhu pětidenního pobytu mezi sebou soupeří při výuce a v různých aktivitách. Náplň pobytu je složena z aktivit z oblasti znalostí o přírodě, sportovních aktivit nebo například malého vědeckého bádání, kdy účastníci zkoumají kvalitu vody, určují drobné živočichy, atd.
Další pobyty jsou připravené pro další dvoustovku dětí z Čech a Saska, každý pobyt je jedinečný ať už skladbou dětí tak i programem.
Projekt Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.
[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook