V rámci realizovaného projektu Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách připravila Schola Humanitas několik pobytových cyklů – vzdělávacích pobytů realizovaných pro třídní kolektivy škol z regionu Ústeckého a Libereckého kraje a ze Saska.

Druhý z pobytů byl připraven a realizován v termínu od 17. 9. 2012 do 21. 9. 2012 a zúčastnilo se jej celkem 43 účastníků ze ZŠ A. Sochora v Duchcově a ZŠ Markersbach v Sasku.

„Při výletech jsou děti často překvapené, kolik zajímavostí se skrývá přímo v jejich bezprostředním okolí,“ uvedl lektor projektu a učitel litvínovské ekologicky zaměřené školy Schola Humanitas Pavel Wolejník.

Výuka probíhá dvojjazyčně a nové cesty děti hledají i samy k sobě: po počátečním ostychu můžeme zaslechnout, jak se začínají navzájem učit svou rodnou řeč a po pár dnech jsou jazykové rozdíly mnohdy spíše zdrojem zábavy – jistě i díky mnoha společným zážitkům z výletů či z nočního dobrodružství při poslouchání řvoucích jelenů. Skutečné nadšení pro vědeckou práci lze pak u dětí sledovat, když dostanou do rukou mikroskopy, váhy, lupy a sítka a vydají se lovit rozličné živočichy, kterých je v místní krajině požehnaně. Pro některé školy se stalo toto setkání se zahraničními sousedy začátkem další spolupráce – projekt Nové cesty byl tedy v mnoha ohledech úspěšný.

Mgr. Zuzana Halušková, ZŠ Markersbach

Pokud Vás zaujaly tyto informace a pokud se chcete zapojit do projektu v dalších měsících, kdy připravujeme nabídku ještě pěti vzdělávacích pobytů, kontaktujte nás na tomto e-mailu. Nabídka termínů pro realizaci vzdělávacích pobytů je:

  • 1. – 5. 10. 2012
  • 8. – 12. 10. 2012
  • 5. – 9. 11. 2012
  • 19. – 23. 11. 2012

Projekt Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

[nggallery id=19]

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook