Bezmála tisícovka dětí ze základních škol v regionu Ústeckého kraje a saského Erzgebirgkreis se aktivně účastnilo soutěže s názvem „Vodní světy.“ Jak již název soutěže napovídá věnovala se problematice a znalostem z oblasti vody, vodních živočichů a vodního hospodářství.
Soutěž byla rozdělena na dvě kategorie, vědomostně přizpůsobené znalostem žáků prvního a druhého stupně základní školy. Rozdílná byla také možnost zapojení dětí, kdy žáci prvního stupně mohli soutěžit v rámci svého třídního kolektivu, žáci druhého stupně pak volili variantu samostatné práce nebo práce v menších týmech
Celkový počet online casino žáků, který s námi letos  soutěžil je 984 z toho 589 na české straně a na německé straně 395. Výherci z první, mladší kategorie, obdrželi hodnotné společenské hry, knihy a další pomůcky, využitelné pro školní výuku a velký barevný diplom. V kategorii starších žáků pak všichni soutěžící vyhráli účast na jednodenní „Zimní olympiádě“ v přírodním středisku NSZ Erzgebirge v Annabergu a ti nejlepší pak možnost účasti na tzv. „Setkání specialistů“, které se uskutečnilo v květnu také v saském Annabergu.
Cela akce se v rámci projektu bude ještě jednou opakovat. Tématem příštího ročníku, který bude startovat v říjnu letošního roku bude les a lesní biodiverzita.

Na realizaci projektu Pestrý – Bunt se podílí celkem tři organizace. SOŠ Schola Humanitas Litvínov, Naturschutzzentrum Erzgebirge u Annabergu a tepličtí ochránci přírody ZO ČSOP Fergunna.  Společným zájmem je zviditelnit a pomoci Krušným horám, zejména v oblasti biodiverzity.

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook