Dvanáctka žáků z litvínovských základních škol vyrazila minulý víkend na vzdělávací pobyt společně se svými saskými kolegy. Pobyt nazvaný „Setkání specialistů“ navazoval na soutěž „Vodní světy“, která se v rámci Ziel3 projektu „Pestrý – BUNT, Přátelé biodiverzity v Krušných horách/Erzgebirge“ konala v zimních měsících letošního roku.
A právě mladí „specialisté“ měli možnost prokázat své další dovednosti, vědomosti a schopnosti v oblasti vody, vodních světů, monitorigu, určování vodních živočichů, aj. V rámci pobytu v přírodním středisku Naturschutzzentrum Erzgebirge poblíž městečka Annaberg – Buchholz nechybělo množství sportovních a volnočasových aktivit. Třicetičlenná skupina žáků českých a saských základních škol se během víkendového pobytu natolik poznala a spřátelila, že nebyl problém u sobotního večerního táborového ohně s písničkami ve své mateřštině nebo dalšími společenskými hrami.
Víkendového pobytu se za Českou stranu zúčastnili tito žáci:
  • 3. ZŠ Litvínov: Olga Doležalová, Hotovec Milan, Žampach Richard, Jaroslav Císařovský, Tereza Ondřejková, Michaela Mojžíšová
  • ZŠ Ruská Litvínov: Jana Poživilová, Petra Musilová, Leona Vaculovičová
  • ZŠ Hamr: Eva Křehotová, Melánie Mokrošová, Denisa Miletínová

Na realizaci projektu Pestrý – Bunt se podílí celkem tři organizace. SOŠ Schola Humanitas Litvínov, Naturschutzzentrum Erzgebirge u Annabergu a tepličtí ochránci přírody ZO ČSOP Fergunna.  Společným zájmem je zviditelnit a pomoci Krušným horám, zejména v oblasti biodiverzity.

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook