Vážené dámy a pánové,

srdečně Vás zveme na zahájení česko-německé putovní výstavy „Biologická rozmanitost a NATURA 2000 v Krušných horách/ Erzgebirge“.

Zahájení se koná dne 4.5.2012 v 15 hod v Podnikatelském centru a centru služeb GDZ v Annabergu. Úvodní řeč pronese zemský rada Krušnohorského kraje, pan F. Vogel. Také mladí účastníci projektu „Pestrý-Bunt“ se s námi podělí o dojmy z akcí ekologické výchovy.

Naturschutzzentrum Erzgebirge (Centrum ochrany přírody Krušné hory) vytvořilo spolu se svými partnery, Scholou Humanitas z Litvínova a Pozemkovým spolkem Fergunna z Teplic, dvojjazyčnou výstavu na téma biologická rozmanitost a Evropská soustava chráněných území NATURA 2000 v Krušných horách/ Erzgebirge. Výstava vznikla v rámci projektu Cíle 3 „Pestrý-Bunt“ za podpory Evropské unie.

V českém i německém jazyce se návštěvníci výstavy dozví zajímavosti o biotopech, živočiších a rostlinách typických pro Krušné hory, jako i informace o významných chráněných území česko-německého příhraničního regionu.

Výstava dále informuje o hlavních cílech projektu „Pestrý-Bunt“, jež se zaměřuje převážně na ochranu druhů a biotopů, ekologickou výchovu a práci s veřejností (bližší informace o projektu získáte na www.pestry-bunt.eu).

Případné dotazy Vám ráda zodpoví

Ines Schürer, Tel. 03733 562921 (D)
Olga Holcová, Tel. 0049 03733 562921; olga.holcova@naturschutzzentrum-erzgebirge.de (CS)

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook