V úterý 21. června 2011 proběhla na Lesné v Krušných horách závěrečná konference projektu Ekologická měření praxi. Konference v prostorách výukového a vzdělávacího centra na Lesné se zúčastnili zástupci města Litvínova a Chomutova, pedagogové zúčastněných škol, zpracovatelé jednotlivých modulů projektu a další.

V první bloku programu byli představeni hosté a zhodnocen projekt jako takový. Slova uznání pro končící projekt přednesly účastníkům konference 1. místostarostka města Litvínov Erika Sedláčková a vedoucí odboru školství Magistrátu města Chomutov Bc. Dagmar Mikovcová . V prezentaci ředitele Scholy Humanitas a koordinátora projektu Mgr. Ladislava Turbáka a vedoucího centra ekologické výchovy VIANA a metodika projektu Ing. Michala Taranta byl k vidění zmapovaný průběh projektu a jeho statistické výsledky umožňující porovnání zúčastněných škol.

V druhé části programu se  představili lektoři projektu Mgr. Dana Waldsteinová a Adam Chrenka, kteří zhodnotili projekt ze svého pohledu. Pro účastníky konference byla připravena ochutnávka jednotlivých modulů projektu – GIS a GPS, Meteorologie, Geologie, Lesnictví. Následně byli představeni a oceněni i přítomní zpracovatelé daných modulů.

Další program probíhal v Krušnohorském lidovém domě u Hosrkého hotelu Lesná. Zde mohli účastníci zhlédnout tradiční řemesla či výstavu fotografii Jana Hodače.

Projekt Ekologická měřené v praxi byl započat v září 2009. Plánovaný konec projektu je v srpnu 2011. Ukončení  cyklů výukových pobytů na Lesné proběhne již v červenci 2011. Celkem bude uskutečněno 19 výukových pobytů, kterých se zúčastní 343 žáků a 24 pedagogů ze školských zařízení v Ústeckém kraji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook