Ve čtvrtek 5. 5. 2011 v brzkých ranních hodinách odjel šestičlenný tým, Tereza Maurenzová, Klára Slezáková, Lukáš Palkoska, Arnošt Křižan a organizační pomocník Filip Jelínek, na 14. ročník Globe Games do Vsetína. Program Globe, ve kterém je zapojena naše škola, Schola Humanitas, je mezinárodní projekt kterého se účastní 111 zemí světa. Žáci a studenti z celého světa monitorují a zkoumají přírodu ve svém okolí. Získaná data se odesílají do NASA pro další výzkum. Globe Games je český patent, při kterém se setkávají nejenom čeští studenti, ale i zahraniční hosté.

Při tomto setkání si studenti vyměňují své získané zkušenosti při pozorování a měření v terénní hře, která proběhla dne 6. 5. 2011. V tento den vyrazili naši studenti do terénu, družstva monitorovala okolí obce Hovězí nedaleko Vsetína, zapisovala do pracovních sešitů získaná data na stanovištích hydrologie, meteorologie, pedologie, vegetační pokryv aj. Studenti byli v terénu celý den a získali mnoho cenných dat a zkušeností. Následující den, 7. 5. 2011 se v sobotu konala studentská konference, při které jsme prezentovali náš roční výzkum. Naše hypotéza, ze které vznikla naše prezentace, zněla takto: „souvisí zvyšování emisí s nárůstem teploty?“. Po této konferenci probíhal ve Vsetíně, v zámeckém parku „Globe festival“ pro veřejnost, kde jsme reprezentovali naší školu. Ve stánku Scholy Humanitas se mladší publikum věnovalo fyzikálnímu pokusu. V programu zaměřenému spíše pro starší publikum byly využity přístroje GPS, pomocí nichž se hledal poklad v okolí (tzv. geocaching).

V neděli nás čekal jeden z posledních doprovodných programu: exkurze do skalního města v Pulčíně, kterou byl pětidenní zajímavý program akce Globe Games ukončen. Žáci Scholy Humanitas si prověřili své schopnosti a dovednosti v praxi. Všem zúčastněným se akce líbila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook