Schola Humanitas Litvínov a Centrum ekologické výchovy Viana při Schole Humanitas v Litvínově vyhlásili ve spolupráci s vodárenskými společnostmi regionu k tomuto výročí fotografickou soutěž, která v letošním XII. ročníku probíhá pod názvem „Voda hrou“.

Na základě mezinárodní konference OSN o vodě a životním prostředí v Rio de Janeiru (1992), byl 22. březen vyhlášen jako Světový den vody.

Soutěž má již mezinárodní ambice.  V letošním roce se do soutěže zapojila více než devadesátka autorů z celé České republiky, ale také ze Slovenska a Saska. Celkem bylo zasláno 260 fotografií do tří kategorií soutěže.

[table id=1 /]

Porota soutěže, ve složení Miloš Žihla – profesionální fotograf, Ing. František Kornalík – člen asociace profesionálních fotografů, Mgr. Milan Šťovíček – poslanec PS PČR a starosta města Litvínov a za Scholu Humanitas Ing. Lucie Pazourková a Bc. Michal Tarant, neměla jednoduchou práci. Z velmi kvalitních fotografií musela v každé kategorii vybrat a vyhodnotit ty nejlepší.

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže a vernisáž výstavy všech zaslaných fotografií proběhne ve středu 23. března 2011 od 18:00 v aule Scholy Humanitas v Litvínově za účasti zástupců hlavních sponzorů XII. ročníku fotografické soutěže – Povodí Ohře, státní podnik, Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. a Severočeská vodárenská společnost, a.s. Mediálním partnerem soutěže je fotografický časopis FotoVIDEO.

Výherci soutěže se mohou těšit na hodnotné ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook