Schola Humanitas v Litvínově a Vzdělávací a rekreační centrum Lesná připravily v rámci projektu Ekologická měření v praxi další vzdělávací pobyty pro několik desítek žáků ze základních škol. Pobytů se v posledních zimních měsících zúčastnili žáci ze ZŠ v Krupce, Proboštově a Podbořanech. Prožili tak skutečně pravou krušnohorskou zimní atmosféru.

Náplní pětidenního pobytu na horách, konkrétně na Lesné, je program poskládaný z jednotlivých vzdělávacích modulů. Ty vytvořili odborníci ve svém oboru. Jednalo o vzdělávací modul Lesnictví, Astronomie, Meteorologie, Vzdělávání ke zdraví a Zvláště chráněné a významné druhy v Krušných horách.

Žáci měli možnost pozorovat přírodu Krušných hor dalekohledy, zkoumat a bádat pomocí mikroskopu, vytvářet si vlastní preparáty, vyhledávat informace na internetu a připravovat zajímavé prezentace. V modulu Astronomie byla vybrána pozorování večerní oblohy s osobním planetáriem nebo nejrůznější praktická měření a pozorování.

Jednotlivé pobyty jsou určeny vždy pro dvaadvacet žáků a jednoho učitele. Dosud se projektu zúčastnily ZŠ dgfev online casino  v Janově, Meziboří, Litvínově, SŠ Educhem, Schola Humanitas a Energetická škola Chomutov a také žáci z dětských domovů ve Vysoké Peci a Chomutově. Projekt bude dále pokračovat ještě osmi výjezdy. Na Lesnou se vydají žáci a učitelé z dalších škol v regionu Ústeckého kraje.

Projekt „Ekologická měření v praxi, odborné kompetence žáků“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook