V pondělí 1.listopadu se ve Schole Humanitas sešli odborníci v ekologické výchově pracující v různých institucích v Sasku. Zhruba dvacítka pedagogů, lektorů EVVO či úředníků ze Saských vzdělávacích institucí se seznámila s nabídkami environmentálních a projektových dnů, výukových a vzdělávacích programů, soutěží a dalších aktivit Scholy Humanitas a Ekologického centra VIANA.
V programu setkání nechyběly informace o běžících či připravovaných projektech (projekty Ekologická měření v praxi – odborné kompetence žáků, projekt Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách) a o možnostech zapojení a spolupráci škol.
Hlavním bodem programu však byla nabídka programů a vzdělávacích modulů realizovaných v souvislosti s rekultivovanými plochami na Mostecku. V programu tak byla zařazena exkurze na rekultivovaná místa, základní prezentace navozující problematiku těžby hnědého uhlí a následných rekultivací a účastníci setkání se také podrobněji seznámili s nabídkami výukových a vzdělávacích modulů připravených v rámci projektu Ekologická měření v praxi – odborné kompetence žáků.
Projekt Nové cesty pro ekologickou výchovu v Sasku a Čechách byl podpořen v rámci Iniciativy Společenství Ziel 3/Cíl 3 z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

[singlepic id=13 w=320 h=240 float=none]

[singlepic id=18 w=320 h=240 float=none]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook