Již téměř stopadesát žáků osmých a devátých tříd základních škol v Ústeckém kraji absolvovalo několikadenní pobyt naplněný praktickými dovednostmi na Lensé. Schola Humanitas v Litvínově a Vzdělávací a rekreační centrum Lesná připravili pro stovky žáků a studentů v regionu Ústeckého kraje několikadenní pobyty naplněné sportem a vzděláváním v přírodě. Projekt s názvem „Ekologická měření v praxi, odborné kompetence žáků“ vstupuje v těchto dnech do druhého roku svého trvání.

Na Lesnou se v rámci pětidenních pobytů již vypravili žáci ze základních škol v Janově a Litvínově, středních škol Schola Humanitas a Educhem a dětských domovů ve Vysoké Peci a v Chomutově.

Pro každou skupinu byl připraven odlišný program, poskládaný z jednotlivých modulů, které byly vytvořeny v projektu, jedná se například o modulu Meteorologie, Lesnictví, Zemědělství, Vzdělávání ke zdraví, GIS a GPS nebo Astronomie. Společným znakem je však vždy snaha o pohyb a pobyt v přírodě, o praktičnost a názornost ve výuce v přírodě za pomoci moderních pomůcek a vybavení.

Žáci a studenti tak mají možnost pozorovat přírodu Krušných hor dalekohledy, zkoumat a bádat při práci s mikroskopem, vytvářet si vlastní preparáty, vyhledávat informace na internetu a připravovat z nich zajímavé prezentace. V projektu jsou také připravena pozorování večerní oblohy s osobním planetáriem, práce v terénu s GPS přístroji, lesnická měření a v nejbližších týdnech přibude také nově budovaný geopark. Aby byla pozorování v přírodě kompletní, byl v projektu připraven také modul meteorologie, který se zabývá praktickým měřením srážek, pH, síly větru, ale také teploty a vlhkosti vzduchu.

Projekt „Ekologická měření v praxi, odborné kompetence žáků“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Opěračního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook